Alış VerişBüyük BedenGenel

Büyük Beden Gelinlik – Fatih

Yazar: 8 Nisan 2017 Yorum yok

Büyük beden gelinlik bulunmaz hint kumaşından öte bir nadideliği içinde sakladığından nasıl zor bir arama bulma süreci olduğunu inanın yaşamayan bilmez, bilemez. Evlilik hazırlığı başlı başına stresli bir olayken üstüne bir de hayal edilen gelinlik parisken gerçeklerin muş olma durumu var ki gelinin vay haline. Gelinlik arama kurtarma çalışmalarını yaklaşık bir yıl geride bıraktıktan sonra klavye başına oturmama rağmen o dönemki sıkıntıları kristal berraklığında hatırlıyorum ne yazık ki.

Gelinlik denilince İstanbul içinde ilk akla gelen semtlerden biri olan Fatih benim de ilk tercihimdi. Okuluma yakın olduğu için sürekli o civarlarda vakit geçirdiğimden hiç düşünmeden aramaya oradan başladım. Tabi Fatih’in ilk tercihim olmasının bir başka sebebi de tesettürlü gelinlik için ilk adres olarak gösterilmesiydi. Fevzi Paşa caddesi üstünde gezerken sıra sıra gelinlikçilere dönüp baktığınızda bütün vitrinlerde tesettürlü gelinlik modelleri görürsünüz.


Vitrin gezme aşamasını geride bırakıp Fatih gelinlikçilerini gezmeye başladığımda yaşadığım dehşeti anlatmamın imkanı yok gerçekten de. Gelinliğin evlilik hazırlığında en yorucu şeylerin başında geldiğini hepimiz biliyoruz malum tek bir gün giyilen bir kıyafet ama fiyatı astronomik. Vicdan azabıyla karışık turlara başlamadan önce kendi kafamda bir model belirledim ve sonrasında tanıdıkların tanıdığı gelinlikçi isimlerini not edip elimde istediğim gelinliğin fotoğrafı gezmeye başladım.

Beğendiğim gelinlik modeli gelinlik sayılmayacak kadar sade bir pelerinden ibaretti. Benim için pelerin altındaki gelinliğin kabarık etekli prenses modeli olması gibi şeyler önemsiz olduğundan yalnızca pelerin için fiyat istememe rağmen üç boyutlu kumaş kullanılması bahane edilecek 5.000 liradan başlayan fiyatlar söylendi. Bahsettiğim ütopik rakam tanıdık vasıtasıyla verilen indirimli fiyat üstelik. Aklımdaki modelden vazgeçip ellerindeki modelleri denemek istediğimde ise siz hangi modeli isterseniz seçin beğenin siparişiniz üzerine dikilecek dendi. Fatih gelinlikçilerinde büyük beden gelinlik deneme şansım hiç olmadı çünkü büyük beden gelinlik kişiye özel dikimdi ve hiçbir gelinlikçide denenebilecek model yoktu. Astronomik fiyatlarla denemeden gelinliği satın almak birleşince Fatih seçeneği aradan çıktı ve araştırmaya devam ettim. Gittiğim diğer semtler ve gelinlikçiler sonraki zamanın konusu olsun, haftaya gelinlik avında görüşmek üzere.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir