Büyük beden gelinlik bulunmaz hint kumaşından öte bir nadideliği içinde sakladığından nasıl zor bir araştırma süreci olduğunu inanın yaşamayan bilmez. Evlilik hazırlığı başlı başına stres kaynağı olması yetmezmiş gibi bir de hayal edilen gelinliğin bulunamaması durumu var. Standart beden aralığındaki gelinler bile aradığını bulamazken günlük kıyafet için araştırma yapması gereken büyük beden gelinlerin işi çok daha zor. Gelinlik arama kurtarma çalışmalarını birkaç yıl geride bıraktıktan sonra klavye başına oturmama rağmen o dönem yaşadığım sıkıntıları kristal berraklığında hatırlıyorum.

büyük-beden-gelinlikGelinlik denilince İstanbul içinde herkesin aklına gelen semtlerden biri olan Fatih benim de ilk tercihimdi. Okuluma yakın olduğu için sürekli o civarlarda vakit geçirdiğimden hiç düşünmeden aramaya Fatih’ten başladım. Tabi Fatih’in ilk tercihim olmasının bir başka sebebi de tesettürlü gelinlik için ilk adres olarak gösterilmesiydi. Fevzi Paşa caddesi üstünde gezerken sıra sıra gelinlikçilere dönüp baktığınızda bütün vitrinlerde tesettürlü gelinlik modelleri görürsünüz. Fakat bilin bakalım bu bembeyaz vitrinlerde ne görmezsiniz? Doğru bildiniz, büyük beden gelinlik!

tesettür-gelinlik

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi Pazarlama alanında daha yenilikçi bir yaklaşımıyla hem Web Site Tasarımı ve Sosyal Medya Yönetimi ile firmanıza yeni değerler kazandıracak. Google Ads ile daha fazla müşteri çekebilir ve Satışlarınızı arttırabilirsiniz. Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO

Vitrin gezme aşamasını geride bırakıp Fatih gelinlikçi turuna başladığımda yaşadığım şoku anlatmamın imkanı yok gerçekten. Gelinliğin evlilik hazırlığında en yorucu şeylerin başında geldiğini hepimiz biliyoruz. Genelde sadece birkaç saat giyilip naftalin kokulu sandıklara kaldırılan yegane kıyafet olmasına rağmen fiyatı cep yakıyor. Vicdan azabıyla karışık keşif gezilerine başlamadan önce kendi kafamda bir model belirledim. Tanıdıkların tanıdığı gelinlikçi isimlerini not ettim ve elimde istediğim gelinliğin fotoğrafı gezmeye başladım.

tesettürlü-gelinlik

Büyük Beden Gelinlik Deneme Şansınız Çok Düşük

Beğendiğim gelinlik modeli gelinlik sayılmayacak kadar sade bir pelerinden ibaretti. Benim için pelerin altındaki gelinliğin kabarık etekli prenses modeli olması gibi şeyler önemsiz olduğundan yalnızca pelerin için fiyat istedim. Beğendiğim modelde üç boyutlu kumaş kullanılması gerekçe sunularak 5.000 liradan başlayan fiyatlar istendi. Bahsettiğim ütopik rakam tanıdık vasıtasıyla verilen indirimli fiyat üstelik. Aklımdaki modelden vazgeçip ellerindeki modelleri denemek istediğimde ise “Siz hangi modeli isterseniz seçin beğenin, siparişiniz üzerine dikilecek” cevabını aldım. Fatih gelinlikçi çarşısında kaç yer gezdiysem de hiçbiri gelinlik deneme şansı sunmadı. Hepsinde büyük beden gelinlik kişiye özel dikiliyor ve gelinlikçilerde standart beden üstü gelinlik hazır bulunmuyor. Astronomik fiyatlarla denemeden gelinliği satın almak birleşince Fatih seçenek olmaktan çıktı ve araştırmaya devam ettim. Gittiğim diğer semtler ve gelinlikçiler için aşağıdaki konu başlıklarına tıklamanız yeterli.

Anadolu Yakası Büyük Beden Gelinlik Avı

Büyük Beden Gelinlik – Sancaktepe

One Comment

  • Güzellik dedi ki:

    Büyük beden bulması gerçekten zor gelinlikte bile bööyle hizmetlerin olması insanı mutlu ediyor. En büyük sıkıntı bedenlerde büyük beden zor bulunuyor kaldı ki gelinlik bu.

Leave a Reply