Birlikte photoshop öğrenelim serisi uzun süredir istediğim kursa başladıktan sonra öğrendiklerimi aktarmaya karar vermemle ortaya çıktı. Youtube kanalımda ekran görüntüsünü kaydederken yaptıklarımı anlatarak sizlere öğretirken kendime de geri dönüp bakabileceğim bir arşiv oluşturmuş olacağım. Photoshop gibi piksel bazlı uygulamalarda sıfırdan çizim yapmak yerine hazır görsel üzerinde oynamalar yapılarak ilerlendiği için işe yüksek çözünürlükte fotoğraf ve resim aramayla başlıyoruz.

Google görsel arama sekmesinde kullanmak istediğiniz resimleri ararken araçlardan boyut belirleyerek işinizi sağlama alabilir, arama yaparken Türkçe yerine İngilizce tercih ederek seçeneklerinizi hatrı sayılır ölçüde artırabilirsiniz. İngilizce bilmiyorsanız zargan gibi güvenilir online sözlüklerden yardım alabileceğiniz gibi google translate sayesinde de binlerce seçenek yerine milyonlarcası arasında kararsız kalabilirsiniz.

Birden fazla fotoğraf ya da resim kullanmanızı gerektiren bir proje üstünde çalışıyorsanız birbirini etkilemeden katmanlar halinde görsel kaydı yapmanızı sağlayan büyülü üç harfi arama sonuna iliştirerek çalışmanızı pratik ve profesyonel hale getirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken ” png ” uzantılı arama yapmak ve tercihi arkası gri beyaz kareli görsellerden yana yapmak. Şakacı internet kullanıcıları tarafından sahte png dosyaları yüklenebileceği için dosyayı photoshop içinde açınca hayal kırıklığına uğrama ihtimali olsa da sabırla aramaya devam ederseniz bonkör google elbet elinizden tutacaktır.

Bütün bunlar okurken matıklı gelse de cesaretinizi toplayıp programı açmanız için yetmiyorsa Youtube kanalımdaki videoyu izlerken benimle birlikte ilerleyebilirsiniz. Gözümde büyüttüğüm hayatta yapamam dediğim Photoshop meğer o kadar da karmaşık değilmiş, şimdi arkanıza yaslanın ve sürmeli kedi çizimlerine ulaşmanın inceliklerini öğrenirken büyülü dünyanın kapısını aralayın. Kim korkar hain photoshoptan?

Leave a Reply