Modanın öncüsü sayılan markaların defileleri her sezon başka bir yenilik getirse de genel olarak takip edilemeyecek kadar rahatsız parçalar içerdiğinden ulaşılabilir fiyatlarla ürün satışı yapan markalar sadece renk ve desen trendlerini kendi koleksiyonlarına uyarlayarak devam etse de “yastık” trendi gibi istisnalar herkesi mutlu ediyor. 2016 sonbahar- kış defilesinde bütün dünyanın konuştuğu yastıklı modellerle adından söz ettiren Viktor & Rolf ikilisi bu yıl da rahatlıktan ödün vermeyen dış kıyafetlerle yastık temasına vurgu yapıyor. Samimiyet kelimesinden yola çıkarak insanın en savunmasız hallerinden biri olan uyku mahmurluğunu podyumlara taşıyan sanatsal parçalar modern insanın dramının sözcüsü olarak internette paylaşılmaya devam ediyor.

Görsel olarak rahatlatmasına rağmen işlevsellikte sınıfta kalan yorgan palto mağazalarda yerini almasa da uzun sabah yolculuklarında yastık konforu sağlarken şıklığı garanti altına alacak birkaç farklı seçenek bulmak mümkün. High end şıklığını ulaşılabilir fiyatlarla dünyanın dört bir yanında satışa sunan Zara uykusuzluğun sesini duyarak çözüm sunan markaların başında geliyor. Giyilebilir yastık tasarlayıp bunu sıcacık tutan bir atkı formuna kavuşturan marka adını kalbimize altın harflerle yazdırırken 130 liralık fiyatıyla hayal kırıklığına sebep oluyor. Araştırıldığı taktirde aynı fiyata ve hatta daha da uyguna benzer materyalden mont almak yerine atkıyı kim tercih eder bilinmese de sezon sonu indiriminde kaçırılmaması gereken parçaların başında geliyor.

Tahmin ve çağrışımları bir kenara bırakıp “pillow bag” ismiyle yumuşak dikiş ve deriyle yastık kadar rahat çantaları satışa sunan Celine firma yöneticisi de olsa işe giderken toplu taşıt kullanmayı tercih edenleri hedef alarak 7.500 liralık çantanıza başınızı yaslamaya ne dersiniz diyor. “Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler!” düsturundan ilham aldığı aşikar olan tasarımcıya ulaşılabilir markalara ilham verdiği için teşekkürlerimizi sunarken son zamanların en rahat trendini raflarda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Şişme montları modayı takip ederek giymenin haklı gururuyla geçecek kış sabırsızlanıp iki ay önceden geldiğine göre rahatlığın tadını çıkarmaya başlayabiliriz demektir. Zara atkı olmasa da Celine çanta internette kendin yap projelerine konu olacağından benzer materyal arayışı için mefruşat mağazalarına uğramakta fayda var. Günün en az iki saatini yolda geçiren metropol sakinlerinin dramını modaya uyarlayan tasarımcılar çözüm mü sunuyor tiye mi alıyor anlaşılmasa da hepimizin rahat bir kış geçireceği kesinleşmiş bulunuyor.

Leave a Reply