Chiara Ferragni bir yıl boyunca en ince detayına kadar kişisel hale getirilen düğününde kendisine özel tasarlanan Dior gelinlikleriyle herkesi şaşırttı. Cüretkar giyim tarzıyla bilinen Ferragni beklenenin aksine tercihini klasikten yana kullanarak uzun kollu ve yüksek yakalı beyaz bir gelinlik giydi. Christian Dior’un  ilk kadın kreatif direktörü olan Maria Grazia Chiuri imzası taşıyan gelinliklerin ilki Fatih gelinlikçi vitrinlerinde görülebilecek kadar sade ve “muhafazakar”. Klasik beyaz gelinlik 400 metre kumaş ve 600.000 saat çalışma ardından son halini almış olsa da aslında dantel bir şort ve ve önü açık tül etekten oluşuyor.

chiara ferragni gelinlikchiara ferragni gelinlik

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen “Royal Wedding” etkisinden çıkamayan Ferragni yüksek yakalı gelinliği ile uzun süre gündemde kalacak gibi görünüyor. Aslında klasik beyaz gelinlik yerine Fedez’in evlenme teklif ederken söylediği şarkı sözlerinin ve ikisi için özel sembollerin işlendiği bir elbise hayal ettiğini söyleyen Ferragni tasarımcının tavsiyesi üzerine zamansız bir parçayla düğüne ilk adımları atıyor. Chiara ikinci gelinlik olarak giydiği işlemeli elbisesinde de Angelina Jolie akımını devam ettirerek orjinallikten uzak düğününü belgesel formatında sevenleriyle paylaşmaya hazırlanıyor.

Düğünden bir ay önceki son prova videosuyla Vogue youtube kanalında arzı endam eden Ferragni şu sıralar hayranlarını paylaşım yağmuruna tutuyor. Etkisi devam eden Meghan Markle gelinliğin ardından benzer sadeliği tercih eden Ferragni ile 2019 gelinlerini abartıdan uzak bol güpürlü ve tüllü modeller bekliyor.

Leave a Reply