Kozmetik sevenler bilir ELCA mağazasında Estee Lauder, Mac, Clinique, Bobbi Brown, Smashbox, Darphin, Michael Kors gibi high end markaların ürünleri indirimli satılıyor. Sun Plaza kuytularındaki ilk mağazanın ardından sesimizi duyup Orjin Plaza zemin kata ikinci bir şube açan ELCA pazar günleri hariç 09:00-18:00 arası sevenleriyle buluşuyor.

Güneş kreminden fondötene, rujdan parfüme kadar bütün ürün çeşitlerine yer verilen mağaza high end markalardan oluşan seçkisiyle büyülüyor. Nakit ödemenin geçerli olmadığı mağaza outlet özelliği taşısa da markaların sürekli ürünleri de raflarda arzı endam ediyor. Toplu taşıtla gitmek istiyorsanız Yenikapı – Hacıosman metrosunda İtü-Ayazağa durağında indikten sonra Plazalar çıkışından birkaç dakika içinde ulaşılıyor. Metrodan çıkınca sorarak bulmak yerine, çıkış kapısının sağında kalan ışıklardan karşıya geçerek ilk döner kapılı plazaya yönelip zemin kata inebilirsiniz.
Fiyatları görünce aşka gelip asla kullanmayacağım şeylerle mağazadan ayrılsam da bu defa tek bir parçayla eve dönmeyi başardım. Mac onlineda 89 liraya satılan Huggable Lipcolour rujları 16 liraya görünce dudak rengime en yakın olan tonu sepete attım. Smashbox far paletinde aklım kalsa da bloglarda dökülme yaptığını okuyunca vazgeçtim ve o kararsızlık anında beğendiğim dudak kalemini unutup lipcolour ile günü kapattım.
Dudak balmıyla glossun kusursuz birleşiminden oluşan ruj ince ve şeffaf bir kat halinde uygulanıyor. Seçtiğim cantonese carnation rengi mavi alt tonlu canlı bir pembe olsa da dudakta bu şekilde durmuyor. Ambalajda görülen rengin dudağa hafif renk vermesini sağlayan ruj birkaç kat uygulanabiliyor. Üçüncü katta tam rengini alan lipcolour kaç kat sürülürse sürülsün ağırlık yapmıyor. Dudak çizgilerine dolarak parçalanma sorunu olmayan ruj dudak kenarlarında dağılma yaptığından arada kontrol etmek gerekiyor. Mac mağazalarında hala satılan rujların ELCA şubesindeki renkleri 89 liralık olanlardan farklılık gösterse de yapı ve ambalaj değişmiyor.

One Comment

Leave a Reply