Panço yağmurluklar genelde trekking ve kamp gibi faaliyetlerde tercih edilse de tesettürlü kadınlara da muhteşem uyum sağlıyor. Genel olarak su geçirmez pvc kullanılarak üretilen panço yağmurluklar oldukça uygun fiyatlara satılıyor. Özellikle İstanbul gibi yılın yarısını yağmurlu geçiren şehirlerde şemsiyeye alternatif olarak tercih edilebilecek yağmurluklar internetten temin edilebiliyor. Litrelerce eşya alan kamp çantalarını da koruyacak şekilde uzun ve bol tasarlanan pançolar büyük beden giyenlere de rahatlıkla oluyor.

Decathlon gibi çeşitli spor faaliyetlerine yönelik markalarda kolaylıkla bulunan panço yağmurluklar avcılık malzemeleri satan mağazalarda da yer alıyor. Kamuflaj deseninin podyumlardaki yerini geri almasının ardından kamuflaj modasına uyum sağlarken tarzından ödün vermek istemeyenler için avcılıkta kullanılan modeller satılıyor. Şemsiye taşımaktan hoşlanmadığı gibi ıslanmayı da pek sevmeyenlerin kurtarıcısı olabilecek panço yağmurluklar çantada yer kaplamıyor.

Tesettür modası çığır açan gelişmelere imza atsa da tüm ihtiyaçlarımızı karşılayamadığından geniş fikirli olmak her mağazada farklı bir ürün potansiyeli saklıyor. Pareolardan büyük başörtüler yaptığımız gibi av pançolarından da günlük kullanabileceğimiz işlevsel parçalara dönüştürmek bize kalıyor. Hafif materyali sayesinde katlandığında cüzdan kadar olan yağmurluklar çantada şemsiyeden daha az yer kaplama özelliğinden de artı puanı hak ediyor.

Fiyatlar kaliteye ve markaya göre değişiklik gösterse de 20 lira ile 100 lira fiyat aralığında bulunan panço yağmurluk sonbahar mevsiminde çantada taşınması gerekenler arasında yer alıyor. Büyük beden giymek bir yana 36 bedeni bile daraltması gerekenlerdenseniz çocuk reyonlarındaki eğlenceli modeller sizi bekliyor. Aklınıza gelebilecek her türlü desende üretilen çocuk pançoları yetişkin reyonlarındaki sıkıcı modellere rengarenk bir alternatif sunuyor. Fiyat olarak da genelde daha uygun olan çocuk pançoları birçok farklı mağazanın vitrinini süslüyor.

Leave a Reply