Sürdürülebilirlik akımı moda sektöründe başladığı yolculuğuna evlerimizde devam ediyor. Kalitenin ve sadeliğin önemi her geçen gün daha da artarken ev dekorasyonu doğadan gelen parçalara kucak açıyor. Özlemi çekilen sadelikle bezeli yaşamın küçük parçalarını evlerimize taşıyarak doğa hasretimizi dindiriyoruz. Şehir hayatı içinde sürüp giden günlerin sonunda nefes alıp dinlendiğimiz yegane yer olan evlerimizde doğal dokular popülerlik kazanıyor. Ham ahşaptan yapılmış mobilya gibi büyük parçalardan buram buram çam kokusu yayan mum gibi aksesuarlara kadar her şeyde doğalı yakalamak mümkün.

mobilya modelleri

Çocukluğumuzda görmeye alışık olduğumuz koyu renk mobilyalar yerini dokusunu koruyan masif mobilya seçeneklerine bırakıyor. Evlerin küçülmesiyle ortamı aydınlık hale getirme ihtiyacından doğan bu değişim sayesinde ahşabın eşi benzeri olmayan desenleri de kendini gösteriyor. Mobilyaları değiştirmek gibi köklü değişiklikler yapmak istemiyorsanız ahşap çerçeve, kuru bitki, bambu avize ve hasır sepet gibi dekoratif parçalarla evinize doğal dokunuşlar yapabilirsiniz.

Söz konusu çocuk odası olduğunda tüm ebeveynler en iyisini ve en kalitelisini istiyor. Çocukların büyüdükçe değişen ihtiyaçlarıyla gelişim süreçlerine uyumundan dolayı tercih edilen montessori yatak modelleri ahşaptan üretiliyor ve zararsız boyalarla renklendiriliyor. Işıklı top, cibinlik ve çocukların hayal gücü sınırlarındaki daha birçok farklı malzemeyle süslenen yataklar oldukça şık görünüyor.country banyoEv Dekorasyonu Sanatsal Bir Dönüşüm Yaşıyo0r

Ağaç masa, kütük sehpa gibi parçalar salonlarımızın baş köşesindeki yerini alırken banyo ve mutfaklarda da doğal dokusu korunarak sanat eseri haline getirilen ahşap plakalar birçok farklı ev dekorasyonu alanında tercih ediliyor.

Ev Dekorasyonu Yüzünü Doğaya Dönüyor

Kaktüs radyasyon emer mi? Sorusunun cevabı net olmasa da ev dekorasyonu için çabasız şıklık sağladığı konusu şüphe götürmez bir gerçek. Bakımı kolay ve dayanıklı bitkiler olan kaktüsler çiçek bakmaya yeni başlayanlar için en iyi alternatiflerin başında geliyor. Ofis ortamında kendi küçük alanınızı oluşturmak istiyorsanız internetten teraryum modellerini araştırarak aldığınız ilhamla muhteşem teraryum tasarımları yapabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu Yüzünü Doğaya Dönüyor

Gerçek deri ve  hiçbir makine kullanılmadan tamamen el işçiliğiyle üretilen deri duvar saati evlerimizi alışılmışın dışında parçalarla dekore etme olanağı sunuyor. Sürdürülebilir modanın ev dekoru izdüşümü olan deri aksesuarlar kusursuz son dokunuşu sağlıyor.

One Comment

Leave a Reply