Kırışıklık giderici 6 yöntem hepimizin korkulu rüyasından mümkün olduğunca uzak kalmamızı hedefliyor. Genç yaşlı her kadının aynada yüzünü tedirginlikle incelemesine sebep olan kırışıklık yirmili yaşlarda kendini göstermeye başlıyor. Botox, cilt gerdirme gibi medikal çözümler gittikçe yaygınlaşırken günümüz olumsuz şartları kırışıklık sorununu oldukça erken yaşlara çekiyor. Kırışıklık giderici krem ve serum sayısı artmaya devam de kaçınılmaz sonu geciktirmenin yolu aslında günlük alışkanlıklardan geçiyor. Sağlıklı ve genç cilt için geleceğe yatırım yapmak isteyenler için kendi 6 adımlık alışkanlıklarımdan kısa kısa bahsetmeye başlıyorum.
kırışıklık giderici

 1. Cildini Nemsiz Bırakma: Tüm dünyanın ciltlerine imrendiği asyalı kadınlar ve erkekler çok küçük yaşta cilt bakımına başlamalarıyla tanınıyor. Çocukken güneş kremi, nemlendirici gibi ürünlere ailesi tarafından alıştırılan asyalılar ilerleyen yaşlarda cilt bakımlarını geliştirerek 10 adıma kadar genişletiyor. Asya cilt bakımının temelinde yatan defalarca yüzü nemlendirme sayesinde ciltleri genç ve sağlıklı kalıyor. Bu sayede kırışıklık kremi ihtiyacı ilerleyen yaşlara kadar ihtiyaç olmaktan çıkıyor.
  göz altı kremi
 2. Gözlerini Kısarak Gülme: Kulağa garip gelse de gülerken gözleri kısmamak kendi kendine öğrenilebilen ve kaz ayağı oluşumunu önleyen önemli adımların başında geliyor. Bir süre gülme esnasında yüz kaslarını kontrol altında tuttuktan sonra sadece ağızla gülmek alışkanlık haline geliyor. Gözleri kısmamak adına güneş gözlüğü takmayı ihmal etmemek de yine aynı amaca hizmet ediyor. Düzenli olarak göz altı kremi ile bu hassas bölgeyi nemlendirmek de etkiyi daha kalıcı yapıyor.
  kırışıklık giderici

Uyuma Şekline Dikkat !

 1. Yan ya da Yüzü Koyun Yatma: Vücudun dinlenip yenilenme zamanı olan uykuya hazırlık da sağlıklı cilt için büyük önem taşıyor. Yan ya da yüzü koyun yatmak bütün gece yüzün belli kısımlarına baskı uyguladığından uzun vadede ciltte sarkma ve kırışmaya sebep oluyor. Sırtüstü yatarken omurga sağlığı da cilt sağlığı kadar korunuyor.
 2. Karanlık Odada Parlak Ekrana Bakma: Gece gündüz elimizden düşürmediğimiz telefonların yaydığı mavi ışık özellikle karanlıkta cildi daha da yıprattığından en azından geceleri telefona ara vermek gerekiyor. Telefon kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da telefonu göz hizasının altında tutmamak. Telefonu aşağıda tutarak bakmak hem boyun sağlığını olumsuz etkiliyor hem de göz altı torbası oluşumunu tetikliyor.
  kırışıklık giderici
 3. Makyajını Çıkarırken Acele Etme: Gün sonunda yorgun argın eve gelip direk uyumak varken makyaj çıkarmak zor gelse de saatlerce makyaj malzemesine ve dış etkenlere maruz kalan cildi daha da tahriş etmemek gerekiyor. Makyaj temizleme ürününü pamuğa döküp ıslak pamuğu gözlerde bir süre bekletip yavaşça silmek makyajın çoğunu söküyor. Cildi tahriş etmeden temizlemek adına 2 adımlı temizleme yapılması derinlemesine temizlik sağlarken cildi yormuyor.
  yüz egzersizleri
 4. Yüz Egzersizleri Yap: Gece cilt bakımı rutinine eklenen birkaç dakikalık yüz egzersizi ve masaj sürülen ürünlerin cildin alt katmanlarına kadar erişmesini sağlıyor ve kan dolaşımını artırarak hücre yenilenmesini hızlandırıyor, ciltteki sarkmaları önlüyor. Yüz masajı yaparken, makyaj silerken cildi çekiştirmemek ve gözleri ovuşturmamak gerekiyor. Vücudun en hassas ve ince derisi olan göz çevresini ovuşturmak kırışıklığa sebep olmaktan çok daha tehlikeli durumlara yol açarak kornea çizilmesine dahi sebep olabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

2 Comments

Leave a Reply