Robot süpürge yaklaşık üç yıl kadar önce hayatımıza girdiğinden beri evimizin en kıymetlisi. Öyle ki daha kavuşmadan evvel adı seçilmiş ve yeri hazırlanmıştı. Almaya karar verdiğimiz dönemde şu andaki kadar seçenek olmadığından seçimimizi ilife markasından yana kullandık.

İzlediğimiz yabancı dizilerde ve filmlerde görür görmez hayran kalsak da annemi ikna etmek hiç de kolay olmadı. Çay tepsisinden bozma bıyıklı bir oyuncağın temizlik yapabileceğine asla inanmıyordu.

Hangi Akılı Robot Süpürge?

Sayısız ilife robot süpürge karşılaştırma videosu izledikten sonra firmayı arayıp telefonu annemin eline tutuşturduk. Görüştüğü yetkili evdeki halı sayısını, çıplak zemin oranını sorduktan sonra ilife a4s modelini önerdi. Telefonda konuşurken bile temizleyeceğine inanmadığını, bizim zorladığımızı söylese de aldık gitti. Kara şimşek eve ilk geldiğinde de bir süre gözü tutmadı hatta iade etmemizi istedi ama sonra alıştı. Ne olduğu belli olmayan bu garip şeye çocukluğumun hayali uzaylı arkadaşı olan Juju’nun ismini taktı.

Yüksek yüksek halılara indi çıktı hatta sıkıştırıp kenara topladı. Koltukların ve dolapların altında kalan eşyaları önüne katıp getirdi. Yerdeki şarj kablolarının her birini kendine düşman bilip saldırdı. Juju annemin en kıymetli evladı oldu ve ardından bu maharetli küçük ev aletlerinin aşkı teyzemlere bulaştı.

Eufy ve İlife Robot Süpürge

Annemin övgülerine karşı koyamayıp küçük teyzem eufy robovac 11s modelini tercih etti. Zamanlama ayarlı olduğu için başta bu özelliği sık sık kullandı fakat sonradan doğaçlamaya geçti. Büyük teyzem bildiğimizden şaşmayalım diye düşünerek anneminkinin aynısını aldı.

Bana gelince uzun araştırmalar ve eşsiz bir şans eseri olarak ilife v3s pro sahibi oldum. Bizimkinin isim ilhamı çocukluğumuzun çizgi filmi jetgillerin robot hizmetçisinden. Rosey evladım gık demeden evi süpürüp duruyor. Ailemizin tüm kadınları süpürgelerini evlat gibi sevip kolluyor. Uzun süreli şehir dışına gidilecekse en başta robot çocuklar sarılıp sarmalanıp bizimle yollara düşüyor.

Robot Süpürge Artıları

Her gün kullanıldığı taktirde  hantal süpürgelere pek de gerek kalmıyor.

Genelde göz ardı edilen dibe köşeye girdiği için daha uzun süre temizlik sağlanıyor.

Yerde kalan eşyaları affetmediğinden de sürekli toplu olmaya mecbur bırakıyor.

Şarjı bittiğinde tıpış tıpış şarj istasyonuna gidiyor.

Kullananlar için evin süpürülmesi zaman harcadıkları bir iş olmaktan çıkıyor.

Hangi Robot Süpürge Daha Uygun?

Paspaslı robot süpürge modelleri bizde tercih edilmediği için artılarını eksilerini bilemiyorum. Türk evlerinin çoğunda yerler halı kaplı olduğundan bunun yerine, bizdeki modeller gibi rulo fırçalı olanları daha mantıklı buluyorum. Rulo fırça süpürgenin çekme kuvveti haricinde sürekli dönerek halı kılları arasında kalanları da çıkarıyor.

Xiaomi robot süpürge son zamanlarda oldukça popüler hale gelse de uçuk fiyatını hak ettiğini pek sanmıyorum. Neredeyse çeyrek fiyatına aldığımız ilife modelleri de eufy robot süpürge de uzun süredir yeterli temizlik sağlıyor. Satın almadan önce kendi evinizi, beklentilerinizi ve bütçenizi göz önünde bulundurarak araştırıp karar vermenizde fayda var. El değmeden temizliği mümkün kılan bu cihazlar çeyiz listelerinin en başında olmayı hak ediyor.

Pratikliği mutfağa da taşımak isterseniz Pratik Yemek Tarifleri için buraya tıklamanız yeterli.

Leave a Reply