Mutlu Bi Ev internetteki ev temizliği araştırmalarımda karşıma çıkan iki büyük isimden biriydi. Uygun fiyat politikasıyla piyasayı sallayan armut sürekli karşıma çıkan bir diğer seçenekti. Armut temizliğiyle alakalı internette gördüğüm şaibeli yorumlar ve Mutlu Bi Ev’in arada yaptığı indirimler hesaba katılınca tercihimi ikincisinden yana kullandım. Birkaç defa kendi evime temizlik hizmeti aldığım Mutlu Bi Ev’i tam da şu anda okuduğunuz makalede sizlere anlattım fakat son hikayemiz mutlu sonla bitmeyince burayı da güncelleme kararı aldım.

Mutlu Bi Ev’den gelen %50 indirim koduyla ek hizmetler de dahil olmak üzere 85 lira gibi bir ücretle siparişimi verdim ve beklemeye koyuldum. Temizlik tarihi sürekli aklımın bir köşesinde olsa da aynı tarihe aldığım şehir dışı biletleri devreye girince siparişi unuttum ve evden kilometrelerce uzaktayken gelen Mutlu Bi Ev mesajıyla firmayı aradım. Ani bir şehir dışı seyahati olduğunu, temizliğin aklımdan çıktığını bu yüzden elemanları henüz ulaşmadıysa başka bir tarihe ertelemelerini rica ettim. Red cevabı aldım. Ek hizmetlerin iptal edilmesini temel temizlik ücretini ödemeyi teklif ettim, yol masrafını karşılayıp vereceğim adreste temizlik yapılmasını istedim, bir üst sokaktaki arkadaşımın evinin temizlenmesini talep ettim ve en son başka semtte olan eşim gelene kadar beklenmesini talep ettim fakat her seferinde red cevabı almaya devam ettim.

Seyahatin ilk günü telefonda geçen konuşmayı düşünüp sinirlenerek, boşa giden paraya hayıflanarak geçti tam olacağı varmış deyip boş vermişken günün sonunda mutlubievden Temizliğin Nasıldı? başlıklı bir mail geldi. Bence pek hoş değildi sizce nasıldı?

Leave a Reply