Su geçiren oje ile ilk karşılaşmam yabancı müslüman kadınların sürekli ojeli tırnaklarını fark etmemle başlıyor. Normal şartlarda oje tırnak üstünde bariyer oluşturduğu için abdest esnasında tırnaklar suyla temas etmiyor. Haliyle abdestli tırnaklar abdest geçirmiyor ve çok sevmeme rağmen rengarenk tırnaklarla aramızda sıra dağlar giriyor. Abdest almak için her defasında ojeleri asetonla çıkarıp tekrar sürmek pek mantıklı da mümkün de sayılmaz.

Su Geçiren Oje Nedir?

Bakımlı ellerin tamamlayıcısı olan doğal tonlar da kendini ifade etmenin eğlenceli dışa vurumu olan göz alıcı tonlar da asetonla çıkarıldıkça tırnaklara zarar veriyor. Bugünkü misafirimiz nefes alan ve su geçiren oje Inglot O2M ise bütün bu sorunları ortadan kaldıracağını söylüyor. İçinden havanın bile geçebileceği kadar eşsiz yapıya sahip oje bu sayede tırnaklarda yıprama, sararma ve donuklaşma gibi problemleri ortadan kaldırıyor. Su geçirme özelliği ile de gün içinde en az 2-3 kez abdest alanları kalplerinden vuruyor. Abdest alırken tırnak yüzeyine su değmesini sağladığı için çıkarmak gerekmiyor.

Inglot O2M Vaatlerini Yerine Getiriyor Mu?

Lenslerden ilham alınarak üretilen ojenin içinde lens geçirgenliğini sağlayan madde bulunuyor. Nefes alma ve su geçirme özelliğiyle de sağlıklı tırnak uzaması hedefleniyor. Ülkemizde satılan tek seçenek olan O2M oje 80 liralık fiyatıyla araştırmayı hak ettiğinden hatırı sayılır miktarda video izledim. Su geçirip geçirmediğini denemek için kalın havlu kağıda sürüp kuruttuktan sonra üstüne damlatılan suyu geçirdiğini defalarca görünce almaya ikna oldum. Dersten çıkar çıkmaz Inglot mağazası olan alışveriş merkezine gitmek üzere yollara düştüm. Heyecanlı bekleyişin ardından 100’den fazla renk seçeneği arasından sürekli kullanmak isteyeceğim 448 numaralı renge karar verdim. Çok daha heyecanlı olarak eve döndüm ve ilk iş ojeyi sürdüm.

Gelelim gerçek olamayacak kadar güzel iddiaların ne kadarının gerçek olduğuna. Kokusunun herhangi bir marketten bile alabileceğiniz ojelerden hiçbir farkı yok. Ortalama bir ojenin 10 katı fiyatına değer yine de dedirten su geçirme özelliği ise kendi denemelerimde sınıfta kaldı maalesef. Su geçiren oje su geçirmeyince nefes alıp almadığı da önemini yitiriyor haliyle. Bütün bunlar yetmez gibi bir de durduğu yerde bozulup ekşi yoğurt kıvamıyla kalbimi bilmem kaçıncı kez kırıyor. Oje kolay kolay bozulmayan ender makyaj malzemelerinin başında geliyor o yüzden belki de bana denk gelen O2M hatalı bir üründü. Belki de madem 80 lira verdiğin halde kullanmıyorsun ben de bozulurum o zaman dedi bilemiyorum…

Leave a Reply