Denizli denince akla bembeyaz travertenler ve horoz heykeli gelse de gezilecek yerlerin yanında bir de yenilecekler listesi var ki tadına baktıktan sonra unutmak mümkün değil. Denizli gezimiz kısa süreli olduğundan tavsiye edilen lezzetlerin çoğunu başka bahara bıraksak da tahinli pide yemeden edemedik.

Şehir merkezinde birçok farklı yerden bahsedildi fakat biz tercihimizi hava alanına en yakın adres olan Çetin Pide’den yana yaptık. Asıl önerilen yerlerin pideleri daha da lezzetliyse şehri bırakıp evimize dönemezdik muhtemelen. Esnaf lokantası tadındaki mütevazi pidecide fiyatlar 15 liranın hazırlanma süresi de 15 dakikanın üstüne çıkmıyor.

İstanbul’da hiç görmediğim tahinli pidenin yanında kaşarlı mantarlı ve kuşbaşılı pidelerin de tadına baktık. Sipariş verdiğimiz pidelerle birlikte sofraya kuru biber kızartması ve salata da müessese ikramı olarak geldi.

Salataya yemekten çok para verdiğimiz İstanbul düzeninden sonra getirilenleri görünce gözlerim yaşaracak gibi olduysa da asıl sevinç gözyaşlarını tahinli pideye saklamaya karar verdim. Tekrar gitme fırsatı bulursak tahinli pide dışında bir şey yiyeceğimi sanmıyorum.

One Comment

Leave a Reply