Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi dört mevsimin doğal güzelliklerinin tadını ayrı ayrı çıkarmak için gidebileceğiniz muhteşem bir kaçış noktası. İstanbul’dan çıkmadan şehirden kaçmanın en pratik yolu olan rotamız Ataşehir’de yer alıyor. Her gün binlerce arabanın geçtiği otoyolun ortasında yer altı tünelleriyle ve köprülerle birbirine bağlanan 8 adasıyla doğa severlere kucak açıyor. Bahçede sadece ülkemizde yetişen bitki türlerinin yanı sıra etobur bitkiler, kazlar, kediler ve aklınıza gelebilecek bütün çiçekler de bulunuyor. Doğanın tadını doyasıya çıkarabileceğiniz mekana toplu taşıtla da kolay ulaşım sağlanıyor. Birçok farklı otobüs hattının geçtiği mekana giderken kendinize uygun bir rota çizebilirsiniz.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Piknik İçin Her Şey Düşünülmüş

46 hektarlık alana yayılan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi piknik alanı, keşif bahçesi, bambu labirent, amfi tiyatro gibi etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Limon bahçesinde yer alan etobur bitkiler ve kaya alanlardaki kurak mevsim bitkileri gibi ilginç detaylara rastlamak mümkün. Mesire adasında bulunan çardaklarda akan su eşliğinde piknik yapabilir, sonrasında daha önce görmediğiniz sayısız bitkinin seyrine doyabilirsiniz. Park içinde ya da yakın çevresinde alışveriş yapılacak market yer almadığından giderken ihtiyacınız olan her şeyi yanınızda götürmenizde fayda var. Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi restoran da barındırmadığı için Anadolu Yakası alkolsüz mekanlar arasında en doğalı olarak yer alıyor. Olumsuz bir yanı da pek temiz sayılmayan tuvaletleri olduğundan çantanıza sabun ve peçete atmanız da yararınıza olacaktır.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Etkinliklerini Kaçırmayın

Her mevsim farklı renklere bürünen park betonlar arasında hapis hayatı yaşayan çocukların doğayla tanışması için haftanın yedi günü 9:30-17:00 arası kapılarını açıyor. Girişinde herhangi bir ücret alınmayan parkta dileyen ziyaretçiler derneğe bağış yaparak araştırmalara katkı sağlıyor. Birçok farklı araştırmayı da içindeki alanlarda bir araya getiren bahçede çalışanlar her konuda bilgi vermeye hazır olsa da birine rastlamak pek de kolay olmuyor. NGBB aynı zamanda konser, resim eğitimi, bahçıvanlık kursu gibi çocuklara ve yetişkinlere özel farklı etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

Bu konu da ilginizi çekebilir: Türkiye’nin İlk Alkolsüz Barı: The Crazy Company

One Comment

  • yorumcini.com dedi ki:

    Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesinin o huzur veren ortamı beni ve ailemi mest etti. Kesinlikle inanıyorum ki kim giderse gitsin mutlaka beğeneceği bir köşesi vardır. büyük şehirlerin içinde bu tür mekanların olması insanların bir an olsu nefes almalarına yardımcı olacaktır. yazınız için tebrik ederim.Yine güzel ve sürükleyici bir yazı olmuş.

Leave a Reply