Bugün ben ettim sen etme minvalinde bir yazıyla karşınızdayım. Başlıktan da anlaşılacağı üzere Oje Spa isimli müşterilerinin vazgeçemeyeceğini iddia eden el ve ayak bakım salonundaki manikür ve pedikür deneyimimi sizlerle paylaşmak için klavye başındayım. İnternette yaptığım araştırmalar sonunda kınamdan önce Oje’ye gitmeye karar verdim ve randevu almak için aradığımda tırnak batması sorunu yaşadığımı anlattım. Geçmişte bu konuda epey acılı deneyimlerim olduğundan batık tırnak konusunda tecrübeli birine randevu vermeleri konusunda ısrar ettim. Endişelenmemi gerekli ayarlamayı yaptıklarını söylediler, böylece konu kapandı.

ojespa (2)
Masaj detayından dolayı fiyat farkına rağmen ojespa manikür pedikür ikilisini tercih ettim ve yaptıkları açıklamayla zerre kadar alakası olmayan bir uygulama şekilleri olduğunu söyleyebilirim. Rahatlatıcı masaj dedikleri iki elinizi birleştirmenizi istedikten sonra aromalı şeker peelingini avuçlarınıza koyup şimdi yedirerek uygulayın denmesi. Evde şeker, aromatik yağ, vazelin karıştırarak elde edebileceğim bir ürünü kendi kendime masaj yaparak uygulamak için neden 75 lira ödüyorum?

ojespa (3)Uygulama sırasında birkaç kesik olduysa da o anda çok sorun etmedim. Kesikli, kanamalı, kendi kendime masajlı spa deneyiminin sonunda oje sürmeye sıra gelince ne hikmetse sitelerinde bahsettikleri essie ojeler ortadan kaybolup flormar ojeler meydana çıktı. Oje sürdükten sonra sabitlemek için üstüne sürülen topcoat alttaki ojeyi kenarlardan topladı derken bugün de bize ayrılan sürenin sonuna geldik.

ojespa (4)Neye uğradığımı şaşırmış halde kasada ödeme yaparken elime sonraki manikür pedikürler için kart tutuşturduklarında kahkaha atmamak için kendimi zor tuttum. Ayağımda pembe sünger terlikler, kenarları boşluklu oje ve kesik tırnak etleriyle kına hazırlıkları için eve gittim. Bardağı taşıran damlalar ertesi gün gelmeye başladı. Sırayla el ve ayak tırnaklarımın neredeyse tamamında oldu ve yıllar sonra yeniden tırnak batmasıyla uğraşmam gerekti. Mekan ne kadar sevimli olursa olsun ikramları ne kadar hoş olursa olsun oje bir daha önünden dahi geçmeyeceğim yerlerin başında geliyor. Gerçekten de güvenebileceğim bir yer bulana kadar evde kendi manikürümü pedikürümü yapmaya devam etmeye karar verdim, işkence için salonlara ya da kuaförlere gitmek pek de mantılı değil ne de olsa.

Leave a Reply