Ramazan takvimi hazırlamak uzun süredir aklımda olsa da erteleme huyum yüzünden dolayı son dakikaya erteledim. Bu yüzden ramazanın ilk gününe anca yetiştirebildim. Her haftaya bir hadis-i şerif eklemek istediysem de esneklik tanımak adına detayları es geçip sade bir tasarım tercih ettim. Yemek listesi, alışveriş listesi,  günlük yapılacaklar listesi ya da dilediğiniz başka bir şekilde kullanabilirsiniz. A4 ve diğer tüm kağıt standart kağıt boyutlarına uygun şekilde hazırlandığı için bastırmaktan çekinmeyin. Kullanacak kadar beğenirseniz Instagramda beni (@hanimzZzade) etiketlemeyi unutmayın lütfen.

Özellikle yabancı müslümanlarda gördüğüm heyecanlı ve rengarenk ramazan hazırlığı maalesef ki bizim ülkemizde pek görülmüyor. Onlar evlerini şenlik yerine çevirecek süslemeler yaparken biz temizlik yapıp evi erzakla dolduruyoruz. Çok özendiğim bu evi süsleme işini de alışkanlık haline getirmeyi umuyorum. Bu yıl da ertelemiş olsam da sonraki yıl ramazan ayında yapacağım şeyleri listelemeye başladım bile!

Ramazan takvimi sonraki yıllarda da devam ettirmek istediğim bir geleneğin ilk adımını oluşturuyor. Umuyorum ki daha da gelişerek en faydalı hale gelebilir. Görmek istediklerinizi bana yazarsanız çok sevinirim.

İleriki zamanlar için istediğiniz takvim ve planlayıcı fikirlerini de burada yorum olarak ya da sosyal medya mesajlarda yazabilirsiniz. Sürekli söz verip ertelediğim arapça dersleriyle alakalı da bana ulaşırsanız kendime çeki düzen verip bu güzel ayda sözümü tutmamı hatırlatabilirsiniz. Günlük namaz takibi, tilavet, sure ve hadis ezberi, dua, zikir, teravih namazı gibi detayların yer aldığı bir ramazan takvimi isterseniz de bana haber verin. En kısa sürede içinde günlük arapça ve türkçe hadislerin de yer aldığı bir takvim hazırlayıp sizinle yine aynı şekilde paylaşabilirim.

Lütfen dualarınızda beni de unutmayın. Allah (C.C) bayrama günahlarımızdan arınmış ve eksiklerimizi tamamlamış kavuşmayı nasip etsin.

Sizler için hazırladığım ramazan takvimini aşağıdaki butona tıklayarak indirebilirsiniz.

Bu konu da ilginizi çekebilir: Hurmanın Cilde ve Saça 7 Faydası

Ramazan Takvimini İndir

2 Comments

Leave a Reply