Met Gala moda dünyasına yön veren davetlerin başında geliyor. 1948 yılından beri mayıs ayının ilk pazartesi günü Metropolitan Müzesi’nde gerçekleşen etkinlik temaları ve kırmızı halısıyla gündeme bomba gibi düşüyor. Asıl amacı müzeye bağış toplamak olan gece modanın oscar gecesi olarak biliniyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Vogue sponsorluğunda gerçekleşen Met Gala teması Camp: Notes On Fashion.

Camp: Notes On Fashion Ne Demek?

Tema açıklandığında herkesin aklında “kamp” kelimesi canlanarak belirsizlik oluştursa da asıl hedef kısa sürede ortaya çıktı. Camp aynı zamanda aşırı, ironik, gülünç ve bayağı gibi birçok farklı anlama da geliyor. Kelime biraz daha araştırıldığında eş cinsel anlamına da rastlanıyor fakat bugünkü konumuz Met Gala satır aralarını okumak değil. Tesettür blog bakış açısıyla tek tek incelediğim kostümlerde gördüğüm tesettür giyim esintileri göz ardı edilemeyecek kadar fazla. Radarıma takılan kadınlar arasında cüretkar kıyafetler içinde görmeye alıştığımız kadınlar arasında Gigi Hadid, Cardi B ve Dakota Johnson gibi birçok ünlü isim yer alıyor.

Gelelim Met Gala tesettür blog radarına takılan beylere. Kadınlardan daha orjinal ve dikkat çekici parçalarla kırmızı halıda yürüyen beylerin sayısı epey fazla. Seçkimiz kelle koltukta gelmeyi tercih eden Jared Leto ile başlıyor. Met Gala ile ramazanın denk gelişine dikkat çekmeye karar veren French Montana ile devam ediyor. Kendisi arap kıyafetleri ile değişik bir ramazan kutlamasına imza atmayı başardı.

Şaşılacak bir şekilde tesettür giyim tarafına geçmeyi tercih eden Met Gala ünlüleri arasında pelerin giyenler de var feraceye benzeyen kıyafetleri tercih edenler de. Tüm dünyanın takip ettiği gecede tesettür giyim detaylarına rastlamak oldukça şaşırtıcı. Bu durum tesettür moda etkisinin globalleşerek etkin hale geldiğini de gözler önüne seriyor.

Sıra Tesettür Blog Yazarlarına Gelir Mi?

Henüz Met Gala davetlileri arasında dünyaca ünlü tesettür blog yazarları yer almasa da birkaç youtuber katıldığına göre neden olmasın? Filmlerde ve podyumlarda her halini gördüğümüz ünlüler tesettürlü giyindiğine göre tesettür blog yazarlarını değilse de tesettürlü mankenleri Met Gala’da görebiliriz.

Bu konu da ilginizi çekebilir: İstanbul Modest Fashion Week Meselesi

Leave a Reply