Büyük beden kıyafet bulmak her zaman kolay olmayabiliyor. Sayılı seçenek arasından alışveriş yapmak tarzından ödün vermek anlamına geldiği için büyük beden kıyafet alışverişi moral bozan bir hal alabiliyor. İşin içine bir de büyük beden tesettür elbise, büyük beden abiye elbise gibi küçük beden giyenlerin bile uygun parça bulmakta zorlandığı özellikler girdiğinde durum şartlar daha da zorlaşıyor. Emekli çizgisinden asla taviz vermeyen büyük beden markalarının dayattığı naftalin kokulu parçaları tercih etmeyenler için birkaç küçük tavsiyem var. Bunların ilki kaç beden giydiğinizi kenara bırakıp beğendiğiniz tarzda ürünler tasarlayan mağazaları gezmeniz.

büyük beden alışverişinin sırlarıOversize modasının sağladığı özgürlük alanının tadını çıkarın ve beğendiğiniz parçaları birkaç dakikanızı ayırıp kabinde deneyin. H&M, LC Waikiki, Zara, Mango, Marks&Spencer büyük beden koleksiyonlarının yanı sıra küçük bedenlerde de bol kesimli parçalara yer veren markalardan birkaçı. Büyük beden tesettür tunik arıyorsanız mini elbiselere ve erkek gömleklerine göz atın.büyük beden alışveriş

Standart beden ürünlerden korkmayın, yine oversize modası sayesinde standart beden ürünler büyük beden aralığını da kapsayacak şekilde tasarlanıyor. Hamile reyonundan alışveriş yapmaktan da çekinmeyin. Önceliğiniz hangi reyondan alışveriş yaptığınız değil kıyafetlerin duruşunu beğenip beğenmediğiniz olmalı. Erkek kadın kıyafetleri arasındaki fark gittikçe silikleşirken bu durumu da kendi lehinize kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Asos, Bonprix, Modanisa, Sefamerve gibi internetten alışveriş yapabileceğiniz markaları araştırın. Mezurayla gerekli ölçüleri aldıktan sonra ürün açıklamalarındaki ölçülere göre bedeninize karar verebilir gelen ürünü beğenmezseniz ücretsiz iade edebilirsiniz. Giymek istediğiniz modelden %100 eminseniz ve güvenilir bir terziniz varsa diktirme yoluna da gidebilirsiniz. İstanbul’da ikamet ediyorsanız ve büyük beden gelinlik, büyük beden abiye elbise alışverişi için mağaza gezmeyi düşünüyorsanız kendi tecrübelerimi anlattığım büyük beden gelinlik ve abiye arama maceralarımı okuyarak rota belirleyebilirsiniz.

One Comment

Leave a Reply