Mevsim değişikliği ile birlikte gelen soğuk algınlığı ilaçlı tedaviyle bile birkaç hafta sürebiliyor. Doktorlar da dahil olmak üzere herkes bol bol dinlenin ve sıvı tüketin dese de bazen ikisi de mümkün olmuyor. İki haftadan uzun bir süre boğaz ağrısı, halsizlik, burun tıkanıklığı ve tüm iğrenç soğuk algınlığı belirtileriyle boğuştuktan sonra çareyi internette soğuk algınlığı nasıl geçer araştırmakta buldum. Antibiyotik kullanmama rağmen hala her sabah uyandığımda gözlerimde ve başımda ağrı hissediyordum. Evin içinde odadan odaya giderken nefes nefese kalıyordum. Üstelik korona da değildi ama grip ya da soğuk algınlığı artık her neydiyse geçmek bilmiyordu.

Bu Konu da İlginizi Çekebilir: Bitki Çaylarını Kavanozda Demleyin!

İnternette tedavi aramak hastalık belirtisi araştırmak kadar saçma da olsa bir umut youtube da en çok izlenen videoları izlemeye başladım. Sayısız dinlen, su iç, çorba iç, tekrar dinlen, ağrı kesici al tavsiyelerini dinledikten sonra mucizevi formülü buldum. Yoğun bir kür listesi hazırlayan kişi doktor olduğunu ve bir günde soğuk algınlığı etkilerinin yok olup gideceğini söylüyordu. Video yorumlarında da binlerce kişi doktor beye teşekkür ve dualar ediyordu. Üç gün sonra şehir dışına çıkacağım için kalan son enerjimi listedekileri almak için dışarı çıkmaya harcadım. İki haftanın sonunda ilk kez o gece deliksiz uyudum üstelik sabah kalktığımda başımdaki ağrı ve basınç azalmıştı.

Gittiğimiz şehir dışı tatilinde kardeşim ve annem rahatsızlandığında aynı kürü onlar da uyguladı sonrasında teyzem de denedi ve onayladı. Şu ana kadar deneyen herkeste işe yaradığı için sizlerle de paylaşmaya karar verdim fakat özellikle de başka rahatsızlıklarınız varsa doktorunuza danışmadan uygulamanızı tavsiye etmiyorum. Videodakilerin direk çevirisi ve bizim nasıl uyguladığımız tüm detaylarıyla şu şekilde;

Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir?

1. Ekinezya Tüketin
2. Mürver Şurubu veya Özü
3. C Vitamini (1000mg 5x gün)
4. Sarımsak (kapsül veya taze)
5. Kekik Yağı/ Kekik Yağı (4-5 damla suya)
6. Çinko (günde 100 mg)
7. Elma Sirkesi (günde 3 kez suda 2 yemek kaşığı)

Bu yedi doğal ev çaresini takip etmek, soğuk algınlığından mümkün olduğunu düşündüğünüzden daha hızlı kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ek olarak, şekerleri diyetinizden çıkarır, günde gerçek bir sebze çorbası ekler, tavuk suyu ve narenciye tüketirdim.

Gelelim benim ve ailemin nasıl uyguladığına, hiçbirimiz kekik yağını tüketmedik.

Ekinezyayı poşet çay olarak günde birkaç kez içtik.

Kara mürver şurubunu bulamadığımız için marketlerde bile satılan efervesan sambucuslardan içtik.

C vitaminini de efervesan tablet olarak tükettik zaten genelde 1000 mg tabletler şeklinde satılıyor.

2 diş sarımsağı birkaç parçaya bölerek yuttuk, bütün halde hem yutması zor oluyor hem de videoda etkisinin görülmesi için kesilmesi gerektiği söyleniyordu.

Mideniz hassassa sizin de kullanmanızı tavsiye etmiyorum çünkü epey rahatsız ediyor.

Çinko satın aldığımız kara mürver ve c vitamini tabletlerinin içeriğinde olduğu için ayrıca içmedik. Videoda tavsiye edilen 100 mg kadar değil de 50 mg kadar tükettik.

Elma sirkesini de yine mideniz çok hassassa içmeyin çünkü sadece ben ve teyzem elma sirkesi tükettik fakat annemle kardeşim elma sirkesi içmedikleri halde iyileşme süreleri bizimle hemen hemen aynıydı.

Videodaki tavsiyelerden biri de bol sıvı tüketmek. Kara mürver ve c vitamini suda eritilerek içildiği için ve ekinezya çay olduğundan dolayı epey sıvı tüketimi oldu. Bir de kemik suyuna çorba içilmesinin faydalarından bahsediyordu fakat yaz sıcağında hiçbirimiz çorba içmedik.

Video ingilizce olduğu için önemli olan her şeyi anlattım fakat isterseniz izleyebilirsiniz. Umarım en kısa sürede iyileşip enerjinizi geri kazanırsınız.

 

Leave a Reply