Stranger Things son zamanların en sevilen dizileri listesine birinci sıradan gireli 3 yıl oluyor. Son sezonuna sayılı gün kalan popüler Netflix dizisi hikayesi ve oyuncularıyla herkesi kendine hayran bırakıyor. Stranger Things dizikoliklere fantastik bir dünyanın karanlık kapısını aralıyor. Her bölümünü hayret ve hayranlık içinde izlediğim dizi, küçük bir kasabadaki ortaokul öğrencilerinin başından geçen olayları anlatıyor. Dizi gelmiş geçmiş tüm kadrolardaki en sıra dışı çocuk karakterlere ev sahipliği yapıyor. Eleven ismiyle karşımıza çıkan Millie Bobby Brown diziyi sevme sebeplerinin başını çekiyor. Güçlü kadın karakterlere ağırlık verilen sinema ve dizi sektöründe hedefin her yaş grubunu kapsadığının kanıtı olan Eleven gözlerimizin önünde büyüyor.

11

Arkadaşlar Yalan Söylemez

Stranger Things son zamanların yükselen yıldızı fantastik temasından gücünü alıyor. Dizi çocuk karakterlerin kitap ve oyunlarını günlük hayatın acı gerçekleriyle harmanlıyor. Aile ilişkileri ve arkadaşlık ağırlıkla işlenen konuların başında geliyor. Yetişkin olma yolunda birer birer kaybettiğimiz ya da üstü pas tutan bütün o “çocuk” saflığındaki değerleri tekrar hatırlamak için dahi izlenebilir. Neredeyse her bölümde tekrarlanan “arkadaşlar yalan söylemez”, “söz veriyorum” gibi dile getirdikçe anlamından uzaklaştığımız cümlelerin kıymetini dizi tokat gibi yüzümüze vuruyor. Dünyanın dört bir yanında acı çeken, türlü travmalara maruz bırakılan ve savaşın ortasında kalan çocuk haberleri aldığımız şu günlerde çocukların en korkunç koşullarda bile saflıklarını bir şekilde koruyabildiklerini gözler önüne seriyor.

Stranger Things

Diziye dönecek olursak her şey Will Byers’ın açıklanamayan bir şekilde kaybolmasıyla başlıyor. Annesinin oğlunu arama gayreti ve inadı da anne-çocuk arasındaki görünmez bağın kuvvetiyle karşımıza çıkıyor. Büyük oğlu dahil herkes delirdiğini düşünse de inandığından asla vazgeçmeyen Joyce evladını bulmak için hiçbir şeyden korkmayan, çekinmeyen birine dönüşüyor. Birinci sezondan sonra Will ve Joyce’tan çok daha karmaşık aile sarmalları eklense de Stranger Things dendiğinde hala akla ilk onlar geliyor.

Stranger Things

Stranger Things 3. Sezon YakındaBaşlıyor

Her karakterin ayrı ayrı yüksek performans sergilediği ilginç konusu ve muhteşem çekim teknikleriyle Stranger Things uzun süre adından söz ettirecek gibi görünüyor. İki sezonunu bir çırpıda bitirdiğim dizinin üçüncü sezonu ise 4 Temmuz 2019’da geliyor.

Bu konu da ilginizi çekebilir: Pokémon Detective Pikachu

2 Comments

Leave a Reply