Bakım & GüzellikGenel

Tırnak Uzatmanın Bilinmeyen 4 Kuralı #1

Yazar: 14 Haziran 2018 Yorum yok
temizlik yaparken eldiven giymenin önemi

Tırnak bakımı için sayısız ürün piyasaya sürülmeye devam ederken sağlıklı uzun tırnakların yolu günlük alışkanlıkları değiştirmekten geçiyor. Düzenli el kremi kullanımının dışında benimseyeceğiniz 8 kuralla kısa sürede istediğiniz uzunlukta tırnaklara sahip olabilirsiniz.

1- Tırnaklarını alet gibi kullanma;
Üşengeçlikten ya da acelecilikten tırnaklarınızı şişe açmak gibi aslında gücünün yetmeyeceği işlerde kullanmaktan vazgeçmelisiniz. Kapak ve çekmece açarken tırnaklarınız yerine parmaklarınızı kullanarak olası kırılmaların önüne geçebilirsiniz.

sağlıklı tırnak uzatma2- Kapaklı şampuan şişesinden uzak dur;
Duş ve banyo sırasında sıcak suya maruz kalan tırnaklar hassaslaştığı için kırılma ihtimali daha yüksektir. Normalden daha hassas olan tırnaklarla şampuan ve saç kremi şişesini açmak kırılmaya sebep olduğundan pompalı şişeler kullanmak üzücü kazaları ortadan kaldıracaktır.

tırnak uzatma3- Gel gitleri tırnaklarına yansıtma;
Tırnaklarımızın da psikolojiden etkilendiği bir gerçek olsa da tırnaklardan uzak tutulması gereken törpüleme sırasındaki gel git hareketidir. Tırnak törpülerken tek yönlü hareketlerle şekil verip kısaltmanız soyulmayı önleyecektir.

temizlik yaparken eldiven giymenin önemi4- Ellerin için değilse de tırnakların için eldiven tak;
Bulaşık yıkarken ve temizlik yaparken eldiven takmak çoğumuz için ihtimal dahilinde olmasa da deterjanların verdiği zararı hepimiz biliyoruz. El ve tırnağı kurutan, yıpratan deterjanlardan korunmak için eldiven takılması gerekiyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir