Yabancı dizi tavsiyesi söz konusu olduğunda genelde Netflix dizileri akıllara geliyor. Orada da son derece kaliteli birçok yapım olsa da bir süre sonra aynı şey kendini farklı oyuncularla ve isimlerle tekrarlamaya başlıyor. Eğer siz de bir süreliğine de olsa Netflix dizilerine ara vermek istiyorsanız Breeders dizisi tam da size göre.

Breeders Dizisi Ne Anlatıyor?

Anne baba ve iki çocuktan oluşan çekirdek ailenin hayatı anlatılıyor. İngiliz yapımı olan dizi günlük şehir hayatından izler taşıyor. Londra’da geçen dizi 10’ar bölümlük iki sezonu yayında ve üçüncü sezon onayı da alınmış durumda. Yaklaşık yarım saatlik bölümleriyle uzun süre ekran karşısında kalmaya zorlayan türk dizilerine de keyifli bir alternatif sunuyor.

Oyuncu kadrosunda bir başka İngiliz yapımı olan Sherlock Holmes dizisinde Dr. John H. Watson karakterine hayat veren Martin John Christopher Freeman yer alıyor. Bafta ödüllü İngiliz oyuncu Breeders dizisinde orta yaşlarındaki beyaz yakalı Paul karakterini canlandırıyor. Aile babası rolüyle bütünleşen aktör aynı zamanda dizinin yapımcıları arasında bulunuyor.

Sinirlerine hakim olmakta güçlük çeken sevgi dolu Paul ve eşi Ally rolündeki Daisy Haggard arasındaki uyum diziyi son derece keyifli hale getiriyor. İkilinin akıl küpü küçük kızları Ava ve depresif ergen oğulları Luke ile yaşadıkları kah güldürüyor kah hüzünlendiyor. Ebeveynlerin çocukları söz konusu olduğunda görmezden geldikleri konular, üstesinden gelemedikleri sorunlar ve çok daha fazlası tek tek mercek altına alınıyor. İnsanların uyrukları ve yetiştikleri çevreler değişse de karşılaştıkları sorunların benzerliği oldukça şaşırtıcı bir hal alıyor.

Ebeveynliği olumsuz yanlarından soyutlayarak anne babaları kutsal varlıklara dönüştüren yapımlardan ayrılan Breeders ekrandan uzaklaştırılanları tüm çıplaklığıyla yansıtıyor. Kişisel ve ikili ilişkilerindeki sıkıntılarla baş etmeye çalışırken çocuklarının tüm sorunlarını çözmeye gayret gösteriyorlar. Dizinin bölümleri aynı gerçek hayatta olduğu gibi inişli çıkışlı şekilde ilerliyor. Bazı bölümlerde her şey yolunda gidip izleyicileri kahkahalara boğarken bir sonraki bölümde işler sarpa sarıyor. Bu yönüyle bütün tek boyutlu drama, komedi ve aşk dizilerinden ayrılıyor.

Bu konu da ilginizi çekebilir: Yabancı Dizi Tavsiyesi – Once Upon a Time

Leave a Reply