Tunik modelleri söz konusu olduğunda yaz mevsimi en keyifli seçenekleri gök kuşağının yedi renginde saklıyor. Tesettür giyim tunik bulmak birkaç sene öncesine kadar zorlayıcı bir arayış sürecini beraberinde getiriyordu. Arayış zorluğu yerini sayısız seçeneğe bırakıyor ve bol kesim kıyafet modasıyla neredeyse her markada basic tunik tasarımları koleksiyonlara ekleniyor. Her bütçeye ve ortama uygun tunik modelleri arasından derlediğim birkaç doğal kumaşlı tunik ile yazı daha rahat geçirebilirsiniz.

Doğal Kumaşlı Tunik için Kumaş Türlerini Tanıyalım

Terletmeyen tunikler dendiğinde ilk akla gelen keten tunik yaz mevsiminde en büyük kurtarıcı oluyor. Ketene en çok yakışan toprak tonlarında pantolon tunik takımlar birçok farklı markada satışa sunuluyor. Keten çabuk kırıştığı için biraz göz korkutuyor olsa da aslında bu özelliği içinde sentetik karışım bulunmadığını gösteriyor.

Keten tuniklerin daha az kırışan alternatifi olarak pamuklu tunik de dökümlü yapısı ve iç göstermeyen ince dokumasıyla yazın tercih edilmesi gereken doğal kumaşlı tunik seçenekleri arasında yer alıyor. %100 pamuk tunik alırken vual ve poplin gibi kumaş türlerini tercih edebilirsiniz. Kıyafetlerinizi satın almak yerine diktirmekten yanaysanız özellikle vual az kırışan ve üste yapışmayan yapısı sayesinde yazlık şal, pantolon ve dış kıyafette de rahatlıkla kullanılabilir.

%100 pamuk tunik seçenekleri ise kumaş çok dökümlü olmadığı için daha keskin hatlı ve modeli net tunik tasarımları elde edilmesini sağlıyor. Özel günlerde şıklığınızdan ödün vermeden rahat edebileceğiniz ham pamuk tunikler keten pantolonlarla kombinlendiğinde zevkli bir kombin ortaya çıkıyor. Bu tarz kumaşlar tercih edilirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta koyu renklerden kaçınmaktan geçiyor. Açık renk kumaşlarda boya sertliği koyu renklilerden daha az olduğu için sonuçta daha başarılı ve konforlu olmaktadır.

Basic tunik arayışında olanlar için ise penye tunik çeşitleri hemen hemen her mağazada kolaylıkla bulunuyor. Tesettür giyim ürünleri üzerinde yoğunlaşan markalar haricinde alışveriş yaparken elbiselere ve erkek gömleklerine göz atabilirsiniz. Tarzınıza uygun elbiseleri de tunik ya da modeline göre dış kıyafet olarak kullanabilirsiniz. Erkek reyonlarındaki kıyafetler genelde bol kesimli tasarlandığı için tesettüre uygun parçalar bulmak mümkün.

Bu konu da ilginizi çekebilir: Tesettürlü Genç Kızlar için Tesettür Kombin Önerileri

 

Leave a Reply