Tesettürlü genç kızlar için tesettür kombinleri ne giyeceği konusunda kafa karışıklığı yaşayanlar için ortaya çıktı. Özellikle tesettüre yeni giren genç kızların kıyafet seçimini noktasındaki kararsızlığını giderebilmek adına birkaç farklı tesettür kombin hazırladık. Günlük hayatın yoğun temposu ve bitmeyen koşuşturması göz önünde bulundurarak günlük kombinler tercih ettik. Tesettürlü olmanın modayı ve trendleri takip etmeye engel olmadığını fakat sınırlara dikkat edilmesi gerektiğini not düştükten sonra üç farklı tesettür kombin seçeneğine geçiyoruz.

Erkek Reyonlarına Göz Atmayı Unutmayın

Kot pantolonun rahatlığı da çabasız şıklığı da tartışmasız bir gerçek. Tesettür giyim sektörü her gün daha da büyük bir gelişme gösterse de alışveriş yaparken fırsatları değerlendirmekte fayda var. Rahatlıkla tesettürlü giyim tarzına adapte edilebilecek parçalardan olan gömlek elbiseleri tunik olarak kullanabilirsiniz. Tunik elbise bulamadığınız taktirde erkek reyonundaki gömlerlere de göz atabilirsiniz. Tesettüre girmeden önceki kıyafetlerinizi elden çıkarmak yerine sevdiğiniz parçaları kullanmanın tesettüre uygun yollarını arayın. Son birkaç sezondur podyumlardan mağaza vitrinlerine taşınan bol kesim kıyafetler genç kızlar için tesettür kombin oluşturmayı kolay hale getiriyor.

Yaşınıza Göre Giyinmekten Korkmayın

Pastel ve neon renkler gittikçe daha da popüler hale gelirken tarzınıza uygun birkaç parça edinebilirsiniz. Kombin yaparken tek bir canlı renk kullanabileceğiniz gibi birbiriyle uyumlu olan yeşil, sarı, pembe, gri ve leylak gibi renkleri bir arada tercih edebilirsiniz. Gençliğin dinamizmini çağrıştıran tonları kombinlerken dikkat etmeniz gereken tek şey uyumu yakalamak. Tarzınız oturana kadar denemekten ve eğlenmekten çekinmeyin. Tesettürle gelen sorumlulukların farkında olarak islam çerçevesinde dilediğiniz parçaları giymekte özgürsünüz. Tesettüre girdiğiniz için yaşınızın üstünde kıyafetler seçmeniz gerektiğini düşünmeyin, artık her yaşa uygun tesettür giyim parçaları bulmak mümkün.

Tesettür Kombin Yaparken Tarzınızı Yansıtın

İçinde birçok renk bulunan desenli parçaları odak noktası gibi düşünüp giyeceğiniz diğer kıyafetlerin renklerini desenlerden seçebilirsiniz. Örneğin çiçekli tuniği odak noktası kabul ederek şal, çanta, ayakkabı, pantolon ve dış kıyafeti tuniğin desenlerindeki renklerden tercih ettik. Bu şekilde aynı anda birçok farklı renkteki parçaları kombin haline getirmemize rağmen sonuçta spor şıklığı yakaladık. Siz de kendi tarzınıza uygun parçaları bir araya getirmekten çekinmeyin.

Bu konu da ilginizi çekebilir: Tesettür Abiye Seçiminde 3N1K Yöntemi

Leave a Reply