Hindistan cevizi yağı ile saç açma yöntemi, sarışın olma yolunda saçları yakma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Bu mucizevi yağın ciltteki etkileri tartışıla dursun biz bugün kabında katı haldeyken dokununca vücut ısısıyla eriyen hindistan cevizi yağının saç rengi açma konusunda nasıl sihirli değneğe dönüştüğünü konuşalım.

Yıllar önce saçıma açıcı uygulama deneyimim olmuştu. Deneyim dediysem gözünüzde; saçlarımı açtım, lepiska saçlarım makarna gibi uzadı, süpürge gibi çatallandı, kül gibi döküldü gibi canlanmasın. Açıcıyı kapalı şişede karıştırıp çalkalama gafletinde bulundum ve kapağı açtığım an odamın simsiyah perdesine fışkırmasını çığlıklar atarak, şok içinde izledim. Açıcının yanardağ misali püskürmesi bittikten sonra perdenin üstünde beyaz lekeler vardı. Perdeye olanlardan sonra açıcının adı geçmeyen evimizde yıllar geçti ve kat kat boyadığım saçımı açık bir renge boyamaya karar verdim. Defalarca üst üste farklı renklere boyanmış saçlarımı açmaktan başka çarem yoktu.

palette yoğun renk açıcıBir hafta kadar açıcı araştırıp Palette Yoğun Renk Açıcı satın aldım. Kullanmaya cesaret edemeyince saçlarıma zarar vermeden evde saç açma yollarını araştırdım ve kendimi dualarla nemli saçıma hindistan cevizi yağı sürerken buldum.

Hindistan Cevizi Yağı Saç Rengini Açar Mı? Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Açma Yöntemi Nasıl Uygulanıyor?

Yarım saat hindistan cevizi yağıyla neme doyan saçlarıma ağlamaklı, titrek ellerle açıcı uyguladım ve 1 saat kadar açıcıyla bekledim! Hindistan cevizi yağı ile saç açma sırasında açıcının etkisini yavaşlıyor bu yüzden de bekleme süresi uzuyor.

zararsız saç açma1 saat sonrasında saçlarımı yıkayıp kuruttum ve saçlarımın parlaklığıyla gözlerim kamaştı. Zerre yıpranma yoktu! Tek sorun istediğim platin rengi yerine çiğ bir turuncuyla kalakalmak oldu. İki haftalık yoğun bakım molasından sonra hindistan cevizi ile saç açma yöntemini tekrar uyguladım ve yine mucize!

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Boyama Yöntemini Her Zaman Kullanabilirsiniz

Pırıl pırıl, sağlıklı saçlar… Üstelik o yalan dolan reklamlardaki gibi de değil gerçek! Bir hafta zor dayandıktan sonra istediğim asıl renge boyadım ve ondan beri her defasında hindistan cevizi yağı ile saç boyama yapıyorum. Sadece açıcı için değil her boyamada yıpranmanın önüne geçmek için aynı işlem tekrar ediliyor. İlk sefer organik bir markanın hindistan cevizi yağını kullanmıştım fakat sonrasında fotoğraftaki superdrug marka ürüne geçiş yaptım.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen 5 Yanlış konusu da ilginizi çekebilir.

2 Comments

Leave a Reply