Selective Keratin 2011 yılından beri saç bakım rutinimde vazgeçilmez haline gelen bir saç bakım maskesi. Keratin yüklemesi henüz gündemde bile değilken ve internetten alışveriş şimdiki kadar yaygın hale gelmeden önce Zaza Han yollarına düşüp oradan alıyordum. Selective Protek Ammino Keratin aradan geçen yıllara rağmen uygun fiyatlı kalmayı başaran ender ürünler arasında yer alıyor. Uygun fiyatı hak ettiği popülerliğe ulaşmamasından kaynaklansa da bu kadar etkili bir ürünü sizlerden daha fazla saklamaya gönlüm el vermedi.

Selective Keratin saçlarını sürekli boyatan özellikle de sarı tonları gibi yıpratıcı renkleri tercih edenlerin koruyucu kalkanı olacak ürünlerin başında geliyor. Mucizevi saç kremi şu sıralar internet mağazalarında kargo dahil 40 lira ile 60 lira arası fiyatla  satılıyor. Muzlu sütün çocukluğumuza götüren nostaljik kokusuna sahip Selective Protek Ammino Keratin kıvamı standart saç kremlerine benziyor. İçindeki keratin özleri ve yağlarla saça yoğun bakım yapan kremi iki haftada bir kullanmak yeterli oluyor. Uygularken saç diplerine değdirmeden kulak hizasının altında kalan saç uçlarına yedirip taradıktan sonra en az yarım saat beklemek etkisini artırıyor.

selective keratinSelective Keratin Özellikleri Nedir?

Maskenin özelliklerini genel olarak sıralayacak olursak; Boya, güneş ve saç düzleştirici, maşa, fön gibi ısıl işlemlerle yıpranmış saçlar için canlandırıcı özellik taşır. Proteinli içeriği sayesinde normalde saç yapısında yer alan maddelerin onarılmasını sağlar. Saçın ihtiyacı olduğu tüm protein ve nem yüklemesini maksimum düzeyde karşılar. Keratin aminoasitleri ve provitamin B5 içerir. Kılcal yapılara canlılık kazandırıp koruma özelliğiyle kırıkları minimum düzeye indirir. Saçın iç yapısındaki maddelerin yenilenmesini destekler. Sıvı ve hafif yapısı sayesinde saça nüfuz ederek nemlendirir.

Boya öncesi bakım için kullanımında; temiz ve nemli saç köklerine ısıtılmış zeytinyağı ve dövülmüş sarımsak karışımı sürün. Yine nemli saç uçlarına masaj yaparak Selective Keratin uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı geniş dişli bir tarakla tarayıp yedirdikten sonra plastik bone takın ve en az 8 saat bekletin. Vaktiniz yoksa bekleme süresini azaltmak için sıcak bir havlu ya da saç kurutma makinesi ile sabit ısı sağlayarak etkisini artırabilirsiniz. Saç boyama işlemi aynı gün yapılacaksa koruyucu katman oluşturmak adına sadece bol ılık su ile durulayın.

Saçlarınızda Renk Açma işlemi Yapılacaksa Bu Konu Tam Size Göre: Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Açma Yöntemi

One Comment

Leave a Reply