Alış VerişBakım & Güzellik

Hindistan Cevizi Yağıyla Saç Açma

Yazar: 27 Kasım 2016 Yorum yok
zararsız saç açma yöntemi

Hindistan cevizi yağının ciltteki etkileri tartışıla dursun biz bugün kabında katı haldeyken dokununca vücut ısısıyla eriyiveren bu yağın saç boyarken nasıl sihirli değneğedönüştürülebileceğini konuşalım.

Yıllar yıllar önce de saçıma açıcı uygulama deneyimim olmuştu. Deneyim dediysem; saçlarımı açtım, aman o da ne, lepiska saçlarım makarna gibi uzadı, süpürge gibi çatallandı, kül gibi döküldü şeklinde değil.
Açıcıyı kapalı şişede karıştırıp çalkalama gafletinde bulundum ve kapağı açtığım an odamın simsiyah perdesine fışkırmasını çığlıklar atarak, şok içinde izledim. Açıcının yanardağ hali bittikten sonra perdenin üstünde beyaz lekeler vardı. Perdeye olanlardan sonra açıcının adı geçmeyen evimizde yıllar geçti ve ben kat kat boyaya bulanmış saçımı açık bir renge boyamaya karar verdim. Defalarca üst üste farklı renklere boyanmış saçlarımı açmaktan başka çarem yoktu.

saç açıcı

palette yoğun renk açıcı

Bir hafta kadar açıcı araştırıp palette yoğun renk açıcıyı satın alsam da kullanmaya cesaret edemeyince üstüne bir ay kadar da saçlarıma zarar vermeden açma yollarını araştırdım ve kendimi dualarla nemli saçıma hindistan cevizi yağı sürerken buldum.

Yarım saat hindistan cevizi yağıyla kucaklaşan saçlarıma ağlamaklı, titrek ellerle korka korka açıcı uyguladım ve 1 saat kadar bekledim! Hindistan cevizi yağı açıcının etkisini yavaşlatıyor, battı balık yan gider dediğimden değil yani o kadar uzun beklemem.

Hindistan Cevizi Yağı

hindistan cevizi yağı

1 saat sonrasında saçlarımı yıkadım kuruttum ve saçlarımın parlaklığıyla gözlerim kamaştı. Zerre yıpranma yoktu! Tek sorun istediğim platin rengi yerine çiğ bir turuncuyla kalakalmak olduğundan iki hafta boyunca bakım yaptıktan sonra yine aynı işlemleri tekrarladım ve yine mucize!

Pırıl pırıl, sağlıklı saçlar… Üstelik o yalan dolan reklamlardaki gibi de değil gerçek! Bir hafta zor dayandıktan sonra istediğim asıl renge boyadım ve ondan beri her defasında hindistan cevizi yağı sürüp yarım saat bekledikten sonra saçlarımı boyuyorum. Evet sadece açıcı için değil, hangi renk olursa olsun boyamada yıpranma olmaması için aynı işlemleri tekrarlayabilirsiniz. İlk uygulamamda doa kozmetik hindistan cevizi yağını kullanmıştım fakat stok yenilenmediği için sonrasında fotoğraftaki superdrug marka ürüne geçiş yaptım. Superdrug hindistan cevizi yağını watsonslarda bulabilirsiniz.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir