Uber bütün dünyanın dört bir yanında milyonlarca aktif kullanıcısı olan ve herkesin çok da severek kullandığı konforlu ulaşım araçlarının başında geliyor. Yabancı dizi ve filmlerde bile sürekli adı geçen Uber Uygulaması tartışmalı şekilde de olsa bir süredir ülkemizde de hizmet veriyor. Başta lüks ve geniş sivil araçlarla son derece konforlu bir ulaşım şeklini uygun fiyata sunan firma geri dönüşünde sarı taksilerle barış imzalayarak yoluna taksicilerle devam ediyor.

Uber Şikayetimin Detayları

Tüm dünyanın göz bebeği haline gelen rahat ulaşım hizmetinin Türkiye’ye de geldiğini duyunca çok sevindim ve hiç düşünmeden uygulamayı indirdim. Diğer tüm kullanıcılar gibi talep edilen bilgilerin tamamını eksiksiz girmemle beraber talihsiz olayların başlangıcını da yapmış oldum. Uber ile olan kişisel tecrübem maalesef duyduğum sayısız memnuniyet hikayesine şüpheyle yaklaşmama sebep oluyor. Hevesle uygulamayı indirip kart bilgilerimi girer girmez araç talep ettim fakat bulunduğum bölgede hizmet veren araç bulunamadı. İki kez daha taksiye alternatif bulma umuduyla uygulamayı açsam da araç bulamayınca işin açığı uygulamayı tamamen unuttum gitti.

Bu Konu da İlginizi Çekebilir: Kitap Tavsiyesi | Algı Yönetimi ve Manipülasyon – Mücahit Gültekin

Başarısız denemelerimin akabindeki birkaç haftanın ardından kredi kartımın bankasından beklenmedik bir mesaj geldi. Uber Uygulaması üzerinden kredi kartımdan yüklüce bir miktar çekilmeye çalışılıyordu! Üstelik o sırada ben ne taksideydim ne de uygulamada hizmet veren başka bir araçta. Para çekilmeye çalışılan seyahatin detayları ise olayı daha da ilginç bir hale getirdi. Ben İstanbul sıcağında kavrulurken Meksika sınırlarında dolar olarak işlem yapılmaya çalışılmış fakat sistemde tanımlı kartımda bakiye olmadığından gerçekleşmemişti.

Bu olayı takip eden birkaç gün içinde yine benimle aynı dönem üyelik açan kardeşimin kartından da benzer şekilde Uber ödemesi yapıldı, bankayla görüşülüp tutar askıdayken kardeşime iade edildi. İki kez aynı firma tarafından benzer şeyler yaşanmasıyla üyelikler silindi, uygulama silindi ve memnun olduğunu yazıp duran binlerce insan hayretle izlenmeye başlandı. Aradan epey zaman geçmesine rağmen hala Uber kullanmaya cesaret edemediğimi belirtip başlamadan biten maceramızda başımıza gelenlerin kulağınıza küpe olmasını umuyorum.

Leave a Reply