Uyku maskesi cildim kurudan çok kuruya döndükten sonra keşfettiğim ürünlerden biri. Sivilce ilacı tedavisinden sonra kurudan karmaya dönük cildim ileri derece kuru hale gelince nemlendiriciler hayatımda büyük bir önem kazanmaya başladı. Öyle ki çantamda nemlendiriciyle geziyorum çünkü gün içinde yüzümde kurumadan ötürü gerginlik hissediyorum. Hal böyleyken sürekli daha da çok nemlendiren ve nemi hapseden ürünler araştırıyorum. Uyku maskesini gece cilt bakım rutinimi tamamlandıktan sonra ince bir katman halinde sürüyorum. Öncesinde sürdüğüm tüm losyon, nemlendirici ve serumların nemini hapsederek etkilerini artıyor. Ve ertesi gün yumuşacık bir ciltle uyanıyorum.

Uyku Maskesi Ne İşe Yarar?

Cilt de bütün organlar gibi gece uykusu esnasında kendini yenileyerek maruz kaldığı dış etkenlerin olumsuz etkilerini tolere etmeye çalışır. Günlük hayatta karşılaşılan tüm çevresel faktörlere, strese, güneş ışınlarına ve yaşlanma belirtilerine karşı savaşır. Uyku maskeleri ise gece iyi bir uyku çekmenin tüm bu olumlu özelliklerini tek bir kavanozda toplamayı amaçlar.

Maskeler genelde belirli bir süre ciltte bekletilip yıkansa da sleeping pack adı verilen bu ürünleri cilt tamamen emiyor ve temizlenmesi gerekmiyor. Deliksiz bir gece uykusunun ışıltısını ve canlılığını cilde geri kazandırıyor.

Genellikle jel formunda olan uyku maskeleri cildin ihtiyacına yönelik olarak yoğun nem içeriyor. Gece boyunca cildin nem ihtiyacını karşılıyor ve su rezervlerini dolduruyor. Uyku esnasında meydana gelen nem kaybını önlediği için de ertesi gün boyunca cildin nem dengesini koruyor.

İlaçlı sivilce tedavisi sonrasında öncesinden çok daha hassas hale gelen cildimde medikalden doğala birçok markanın ürünlerini denedim. Ve maalesef en yüksek fiyatlısından en uygununa kadar bu ürünlerin çok büyük bir kısmı cildimde iğne batmasına benzer bir acı duymama sebep oldu. Hal böyle olunca yeni ürünler denemeyi sevsem de her deneme öncesinde geriliyorum. Fakat Kiwi Gold Supra Moist korkularımı karşılıksız çıkaran ender ürünlerden biri oldu ve herhangi bir iritasyona yol açmadı.

Ürün hakkında Limonian çalışanları tarafından bilgi verilirken % 98 oranında kivi içerdiği ve bunun yanında çeşitli vitamin, amino asit ve minerallerle desteklendiği belirtildi. Yüzü yıkadıktan sonra üç dakika içinde uygulama yapılmasının özellikle kuru ciltler için önemli olduğu da eklendi. Aldığım günün akşamında biraz korkarak ince bir tabaka halinde kendi kaşığıyla üç dakika içinde uyguladım. Korktuğum gibi sızı, kızarma yapmadı ama en güzeli benim kupkuru cildimi nemlendirdi. Sabah dupduru ve nemli bir ciltle uyandım.

Peki ya neden spatula değil de kaşık? Jöle kıvamlı da ondan! Şimdiye kadar kullandığım bütün sleeping pack çeşitleri gibi yapışkan bir yapıya sahip ama diğerlerinden farklı olarak ilginç formülü sayesinde eski halini alıyor. Yani her kullanımda pürüzsüz muzlu jöle kıvamıyla sizi karşılıyor. Yaklaşık bir aydır düzenli olarak kullanıyorum ve çok memnunum.

Bu konu da ilginizi çekebilir: Hurmanın Cilde ve Saça 7 Faydası

Leave a Reply